E-Posta Adresi
[email protected]
Back

Biyografi

Kimliğimi oluşturmamda etkili olan Galatasaray Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde aldığım Sosyoloji eğitimi, “insana dokunarak, toplumu güçlendirme” hedefimi netleştirmemde etkili oldu. Baba tarafından Selanik, anne tarafından ise Kosova’lı bir ailenin çocuğu olarak, Rumeli camiasının en etkin STK’larıyla yürüttüğüm çalışmalar ve Cumhuriyet Halk Partisi Balkan Masası’nın kuruluşunun ardından gerçekleşen etkinliklerle deneyim kazandım.

Bu alanda edindiğim tecrübe ve bilgiyi, uzun yıllardır aralarında aktif olarak yer aldığım Rumeli camiasının desteğini de arkama alarak daha geniş ve dolayısıyla daha çok kişiye faydalı olabilecek şekilde kullanabilmek niyetiyle Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul 2. Bölge’den milletvekili adayı olmak için başvuruda bulundum.

Eğitim Hayatı

Galatasaray Lisesi

 • 1982-1990

Sosyal Bilimler ve Edebiyat

1982-1990
1990-1995

Boğaziçi Üniversitesi

 • 1990-1995

Sosyoloji ve Psikoloji Yan Dal

Akademi İstanbul

 • 1995-1996

İşletme İletişimi

1995-1996

Deneyimler

Age Consulting (Kurucu Ortak)

 • 2019-Devam Ediyor

Pazarlama, yeniden markalaşma, yeni ürün geliştirme ve firmaların yurtdışı faaliyetlerinin düzenlemesi alanlarında hizmet veren şirkette kurucu ortak.

2019-Devam Ediyor
2008-2013

Barsel İnşaat (Yönetici Ortak)

 • 2008-2013

Gayrimenkul geliştirme ve inşaat alanında faaliyet gösteren şirkette yönetici ortak.

Future Kids (Web Tasarım Eğitmeni)

 • 1997-2000

Çocuklara teknoloji eğitimi veren şirkette eğitmen.

1997-2000
1995-1997

HURRIYET.COM.TR (İnternet Gazetesi Kurucu Editör ve Teknik Sorumlusu)

 • 1995-1997

Türkiye'de ilk kez ana akım basılı medyanın dijitale aktarılması sürecini teknik ve editoryal olarak yönetim ve uygulanması.

Görev ve Sorumluluklar

Galatasaray Spor Kulübü

 • 1990-Devam Ediyor
1990-Devam Ediyor
1995-Devam Ediyor

Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği

 • 1995-Devam Ediyor

Kosova Prizrenliler Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

 • 2002-2015

İşletme İletişimi

2002-2015
2020-2023

Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği Saymanı

 • 2020-2023

İşletme İletişimi

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı

 • 2015-2023

İşletme İletişimi

2015-2023
2021-Devam Ediyor

Rumeli Türkleri Eğitim Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği

 • 2021-Devam Ediyor

İşletme İletişimi

Yetenekler

Yabancı Diller: İngilizce, Fransızca
Bilgisayar: Microsoft Office Uygulamaları, CDS, SPSS
Sosyoloji, psikoloji ve eğitim alanlarında derinlemesine bilgi
İnsanlarla iletişim
Organizasyon
Çok yönlü düşünebilme becerisi

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 1967 yılında, Türk tarihinde Rumeli Beylerbeyine bağlı bir Türk kasabası olan Prizren’den Anavatana göç etmiş ve göç edecek hemşehriler arasında tanışma, haberleşme, maddi ve manevi yardımlaşma ile dayanışmayı ve üyeleri arasında kültürel işbirliğini sağlamak amacı ile kurulmuştur. Kosova’nın bağımsızlığı’nı kazanmasının ardından, Dernek öncelikle Kosova’nın ve tüm Rumeli’nin Türkiye’deki etkinlik ve bilinirliğini arttırmak amacıyla etkinlikler yapmaya başlamıştır. Kosova dendiğinde akla ilk gelen STK olmuş ve hem Türkiye hem Kosova’da tüm devlet kurumları, siyasi partiler ve STK’lar tarafından tanınan ve görüşlerine değer verilen bir kurum haline gelmiştir.

Ülkemizde, Balkan Göçü ile ilgili yapılan ilk ve en etkili organizasyon olan “Bir Kofer Bir Sandık –Sirkeci”  Gülen Türker’in başkanlığı sırasında binlerce kişinin katılımımın yanı sıra medyada da yer alarak milyonlara ulaşmıştır.

2021 yılında Kosova Türkleri Milli Bayramı olan 23 Nisan vesilesiyle hazırlanan video ile Türk toplumunun tüm ileri gelenlerine ulaşılmış ve yüzbinlere varan izlenme sağlanmıştır.

Ocak 2020 tarihinde, Düşler Akademisi ile işbirliği yapılarak Kosova’da dezavantajlı bireyler için bir merkez kurulmuştur.

Haziran 2015 tarihinde, Hisar Eğitim Vakfı işbirliği ile Balkanların ilk yaz okulu projesi hayat geçirilmiştir.

Mayıs 2017 tarihinde Savaş mağduru kadınlar, Kosova eski cumhurbaşkanı Sayın  Atifete Jahjaga ve  T.C. Priştine Büyükelçimiz Sayın Kıvılcım Kılıç’ın da içinde olduğu bir heyet İstanbul’da ağırlanmıştır.

2022 yılında “Balkanlar’ın Türkçe Hafızası” adlı birçok ödüllü filme destek olunmuştur.

Hem Rumeli hem Türkiye’deki tüm kuruluşlarla işbirliği yapılmış, milletvekilleri, bakanlar, cumhurbaşkanları ağırlanmış, davetlere katılınmış ve davet alınan tüm platformlarda Kosova ve Rumeli anlatılmıştır.

Yapılan çeşitli işbirlikleri ile yüzlerce hasta ve öğrenciye destek olunmuştur.

En son olarak “Rumeli Değerler Seti” araştırması ile bir sosyolog olarak içinde yaşadığı topluluğu daha iyi anlamak amacıyla bir çalışma yapmıştır.

Deprem felaketinin ardından bölgedeki STK’lar ile iletişime geçilmiş, destek sağlanmıştır. Şu sırada da “Kardeş köy” projesi üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği Saymanı

Köy Öğretmenleri ile Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği, 1962 yılında eğitime katkı amacıyla kurulmuş, kamu yararına çalışan bir dernektir.

Köy okullarına eğitim malzemesi sağlayan,  fen, robotik, yabancı dil laboratuvarları, kütüphaneler kuran dernek ayrıca eğitim bursları da sağlamaktadır.

Afet bölgeleri öncelikli olmak üzere, Sinop, Siirt, Burdur, Tunceli, Şanlıurfa, Aydın ve daha onlarca ildeki okullara destek sağlanmaktadır.

Deprem felaketi sonrasında da 11 ilden gelen öğrencilere burs bulunması için yoğun çalışmalar sürdürülmektedir.